PRYWATNA AKADEMIA-ZAPISY NA SEZON 2019/2020

Akademia_Zapisy_2019/2020

Siedem lat temu z pewną nieśmiałością ogłaszałem nabór do Prywatnej Akademii Fotografii. Miałem duże doświadczenie w prowadzeniu różnorakich warsztatów, lecz Akademia to inna, znacznie trudniejsza formuła.

Teraz, po siedmiu edycjach Akademii mogę stwierdzić, że się sprawdziła. Jej uczestnicy zrobili ogromny postęp, co dało mi dużą satysfakcję a przede wszystkim dowód, że obrałem właściwą metodę.

Popularność Akademii sprawiła, iż w ciągu ubiegłego roku wiele osób zapisało się na tegoroczną edycję z wyprzedzeniem. Akademia będzie więc działała jak do tej pory w soboty, ale też dodatkowo w niedzielę. Miejsc do obydwu edycji zostało już niewiele, dlatego też proszę osoby zainteresowane o możliwie szybki kontakt w tej sprawie, z zaznaczeniem czy zainteresowani są sobotą lub niedzielą.

Otwieram oficjalne zapisy na rok 2019/2020.

Zajęcia przeznaczone są dla entuzjastów fotografii, którym zależy na własnej, wizualnej edukacji. Spotykamy się w moim domu w Konstancinie, raz w miesiącu na 10 godzin. Podczas dziewięciu zaplanowanych warsztatów, zapoznamy się z większością problemów jakie mogą interesować osobę używającą technologii cyfrowej tak, aby po tych zajęciach samodzielnie mogła rozwiązywać wszelkie fotograficzne problemy. Innymi słowy jest to kurs całościowy, który obejmuje wszystkie fazy – od wyboru tematu, do jego pełnej realizacji tak od strony twórczej, jak i technicznej. Podczas spotkań omawiamy różne rodzaje fotografii: portret, krajobraz, fotografię dokumentalną. Rozmawiamy o kolorze i zdjęciach czarno-białych. Uczestnicy realizują zadania przydzielane co miesiąc, ale także realizują swój własny, wielomiesięczny projekt fotograficzny.  Na każdym spotkaniu poświęcamy szczególną uwagę edycji zdjęciowej, wybieraniu i układaniu fotografii tak, aby tworzyła narrację, czytelnie prezentowała punk widzenia autora. Innymi słowy uczymy się tego, czym jest dzisiaj reportaż fotograficzny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się dla grupy sobotniej 8. czerwca i odpowiednio dla grupy niedzielnej 9. czerwcaw moim domu, po czym nastąpi wakacyjna przerwa, a po niej spotkania we wrześniu, październiku i listopadzie. Kolejna przerwa w grudniu, po czym spotkania od stycznia do maja.

Koszt pojedynczego spotkania wynosi 1000 zł netto. Płatność z góry za trzy spotkania. Po nich kolejne trzy i następne. Możliwa jest faktura z doliczonym 23% VAT. Zgłoszenie do udziału w Akademii jest jednocześnie zobowiązaniemdo zapłacenia za wszystkie spotkania, niezależnie od obecności.

Zainteresowanych proszę o zgłoszenia mailowe na adres:academy@tomasztomaszewski.com, lub na adres:  tomaszewski@mac.com,

W tej sprawie odbieram też telefon pod numerem: 510 235 305.

Zapraszam serdecznie do zapisania się na Akademię 2019/2020, która reprezentuje najwyższy poziom edukacji jaki jestem w stanie zaoferować.

Serdecznie,

Tomasz Tomaszewski