MOJA NOWA KSIĄŻKA

MOJA NOWA KSIĄŻKA

Po wielu miesiącach pracy i wielkiego finansowego wysiłku udało mi się wydać książkę THE WORLD IS WHERE YOU STOP.

Nie jest ona podsumowaniem moje fotograficznej pracy, a jedynie wizualnym zapisem, komentarzem do świata, w którym teraz żyję, a który tak samo często bywa zachwycający jak i rozczarowujący. Książka została pięknie zaprojektoawna oraz wydrukowana na wyjątkowym, szlachetnym papierze.  Zawiera 150 fotografii uważnie ułożonych tak, aby wywołały w czytelniku odrobinę refleksji.

Polecam nieśmiało tę publikację wszystkim, dla których książka ciągle pozostaje ważnym doświadczeniem.

Można ją kupić u wydawcy BLOW UP PRESS korzystając z zamieszczonego poniżej bezpośredniego adresu:

https://blowuppress.eu/

Poniżej załączam tekst przygotowany przez Wydawnictwo zawierający szczegółowe informacje :

„Mistrz wizualnych i intelektualnych aspektów fotografii”, powiedział o Tomaszu Kent Kobersteen, były Senior Photo Editor „National Geographic Magazine”

Udaj się w podróż dookoła świata w poszukiwaniu natury człowieka. „The World Is Where You Stop” to krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której obok siebie funkcjonują dobro i zło, euforia i cierpienie, bogactwo i bieda, cnota i wyuzdanie. Przez ponad 40 lat swojej kariery Tomasz Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, rejestrował sytuacje, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Szokujące zestawienia zdjęć, niczym ujęcia z dokumentów nurtu mondo films, skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka oraz świata, w którym żyje i który sam kreuje. Czasem z kadrów bije podziw nad pięknem i potęgą natury, czasem widać w nich obezwładniający strach i zadumę autora nad naszym człowieczeństwem.

150 czarno-białych obrazów nie podaje przyczyny, jak to się stało, że znaleźliśmy się w tym a nie innym miejscu. Zadają natomiast pytania dotyczące tego, w jakim kierunku zmierza nasz świat i czego możemy spodziewać się na końcu tej drogi.

Zbudowana jako spójna, wielowątkowa opowieść, książka jest przekrojową prezentacją twórczości Tomasza Tomaszewskiego i zawiera zdjęcia, z których wiele nigdy nie było wcześniej publikowanych.

***

Zdjęcia: Tomasz Tomaszewski

Eseje: Prof. Tadeusz Gadacz, Kent Kobersteen

Projekt książki: Aneta Kowalczyk

Edycja zdjęć: Tomasz Tomaszewski, Aneta Kowalczyk i Grzegorz Kosmala

Proofreading: Ben Borek

Okładka: miękka

Papier: Munken Print Cream 1.8 150g/m2

Format: 280×370 mm

Liczba stron: 320

Ilość zdjęć: 150

Wersja językowa: angielska

Nakład: 1500 egzemplarzy

Druk i oprawa: Argraf (Warszawa)

Data wydania: maj 2023

Wydawnictwo: BLOW UP PRESS

ISBN: 978-83-965969-2-5

*Tomasz Tomaszewski z Anetą Kowalczyk oraz Grzegorzem Kosmalą – Blow Up Press po zakończeniu pracy nad książką.