THE WORLD IS WHERE YOU STOP- Moja nowa książka

MOJA NOWA KSIĄŻKA

Po wielu miesiącach pracy i wielkiego finansowego wysiłku udało mi się wydać książkę THE WORLD IS WHERE YOU STOP.

Nie jest ona podsumowaniem moje fotograficznej pracy, a jedynie wizualnym zapisem, komentarzem do świata, w którym teraz żyję, a który tak samo często bywa zachwycający jak i rozczarowujący. Książka została pięknie zaprojektoawna oraz wydrukowana na wyjątkowym, szlachetnym papierze.  Zawiera 150 fotografii uważnie ułożonych tak, aby wywołały w czytelniku odrobinę refleksji.

Polecam nieśmiało tę publikację wszystkim, dla których książka ciągle pozostaje ważnym doświadczeniem.

Z radością, satysfakcją oraz ogromną wdzięcznością informuję, że znany i ważny portal fotograficzny fotopolis.pl uhonorował książkę pierwszym miejscem w plebiscycie na Najlepszą Publikację Fotograficzną Roku 2023. Nagroda ta ma dla mnie wartość szczególną, gdyż pochodzi z otwartego głosowania czytelników i entuzjastów fotografii.

Książkę można kupić wysyłając w tej sprawie do mnie mail na adres tomaszewski@mac.com, płacąc przelewem bankowym, lub  aplikacjami Blik, PayPal, Revolut. Cena książki podpisanej lub dodatkowo zawierającej osobistą dedykację wynosi 575 zł. plus koszt wysyłki.

NAGRODY ORAZ RECENZJE PRASOWE

  1. https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/branza/37442-najlepsze-produkty-i-wydarzenia-fotograficzne-roku-2023-ranking-plebiscyt/strona/13-fotograficzna-publikacja-roku
  2. https://lintervalle.blog/2023/10/09/grand-massacre-et-vie-nue-par-tomasz-tomasezwski-photographe/
  3. https://www.photoeye.com/best-books-2023/details.cfm?FirstName=Viory&Lastname=Schellekens&catalog=ZK390
  4. https://polskieradio24.pl/130/6721/artykul/3318308,podsumowanie-roku-2023-w-kategorii-publikacje-fotograficzne-i-wydarzenia
  5. https://www.fotopolis.pl/opinie/recenzje/37190-laboratorium-czlowieczenstwa-nowy-album-tomasza-tomaszewskiego-recenzuje-bogdan-frymorgen
  6. https://foto-info.pl/tomasz-tomaszewski-the-world-is-where-you-stop.html
  7. https://5ruedu.fr/2023/10/03/the-world-is-where-you-stop-tomasz-tomaszewski/
  8. https://lintervalle.blog/2023/10/09/grand-massacre-et-vie-nue-par-tomasz-tomasezwski-photographe/

 

Poniżej załączam tekst przygotowany przez Wydawnictwo zawierający szczegółowe informacje :

„Mistrz wizualnych i intelektualnych aspektów fotografii”, powiedział o Tomaszu Kent Kobersteen, były Senior Photo Editor „National Geographic Magazine”

Udaj się w podróż dookoła świata w poszukiwaniu natury człowieka. „The World Is Where You Stop” to krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której obok siebie funkcjonują dobro i zło, euforia i cierpienie, bogactwo i bieda, cnota i wyuzdanie. Przez ponad 40 lat swojej kariery Tomasz Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, rejestrował sytuacje, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Szokujące zestawienia zdjęć, niczym ujęcia z dokumentów nurtu mondo films, skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka oraz świata, w którym żyje i który sam kreuje. Czasem z kadrów bije podziw nad pięknem i potęgą natury, czasem widać w nich obezwładniający strach i zadumę autora nad naszym człowieczeństwem.

150 czarno-białych obrazów nie podaje przyczyny, jak to się stało, że znaleźliśmy się w tym a nie innym miejscu. Zadają natomiast pytania dotyczące tego, w jakim kierunku zmierza nasz świat i czego możemy spodziewać się na końcu tej drogi.

Zbudowana jako spójna, wielowątkowa opowieść, książka jest przekrojową prezentacją twórczości Tomasza Tomaszewskiego i zawiera zdjęcia, z których wiele nigdy nie było wcześniej publikowanych.

***

Zdjęcia: Tomasz Tomaszewski, Eseje: Prof. Tadeusz Gadacz, Kent Kobersteen, Projekt książki: Aneta Kowalczyk, Edycja zdjęć: Tomasz Tomaszewski, Aneta Kowalczyk i Grzegorz Kosmala, Proofreading: Ben Borek, Okładka: miękka, Papier: Munken Print Cream 1.8 150g/m2, Format: 280×370 mm, Liczba stron: 320, Ilość zdjęć: 150, Wersja językowa: angielska, Druk i oprawa: Argraf (Warszawa), Wydawnictwo: BLOW UP PRESS, ISBN: 978-83-965969-2-5