PRYWATNA AKADEMIA FOTOGRAFII TT-2024/2025-NOWE ZAPISY

 

 

Prywatna Akademia Fotografii TT – 2024/2025

Dwanaście lat temu z pewną nieśmiałością ogłaszałem nabór do Prywatnej Akademii Fotografii. Miałem duże doświadczenie w prowadzeniu różnorakich warsztatów, lecz Akademia to inna, znacznie trudniejsza formuła.

Teraz, po dwunastu edycjach Akademii mogę stwierdzić, że się sprawdziła. Jej uczestnicy zrobili ogromne postępy, co dało mi dużą satysfakcję oraz dowód, że obrałem właściwą metodę.

Zapisy na rok 2024/2025.

Zajęcia przeznaczone są dla entuzjastów fotografii, którym zależy na własnej, wizualnej edukacji, oraz na przeniesieniu umiejętności fotografowania na wysoki poziom. Spotkania trzynastej edycji Akademii odbywać będą się w wynajętej sali hotelu Mrówka, położonego przed wjazdem do Konstancina pod Warszawą raz w miesiącu, w sobotę, przez 10 godzin. Od 9:00 do 19:00 z przerwą na posiłek. Podczas dziewięciu zaplanowanych warsztatów, zapoznamy się z większością problemów jakie mogą interesować osobę używającą technologii cyfrowej tak, aby po tych zajęciach samodzielnie mogła rozwiązywać wszelkie fotograficzne problemy. Innymi słowy jest to kurs całościowy, który obejmuje wszystkie fazy – od wyboru tematu, do jego pełnej realizacji tak od strony twórczej, jak i technicznej. Podczas spotkań omawiamy różne rodzaje fotografii: portret, krajobraz, fotografię dokumentalną. Rozmawiamy o kolorze i zdjęciach czarno-białych. Uczestnicy realizują zadania przydzielane co miesiąc, ale także realizują swój własny, wielomiesięczny projekt fotograficzny.  Na każdym spotkaniu poświęcamy szczególną uwagę edycji zdjęciowej, to znaczy wybieraniu i układaniu fotografii tak, aby tworzyła narrację, czytelnie prezentowała punkt widzenia autora. Innymi słowy uczymy się tego, czym jest dzisiaj reportaż fotograficzny. Uczestnicy na każdych zajęciach dostają materiały edukacyjne, które w sumie sięgają ciężarem ponad 120 GB.

Przy zapisie do Akademii poziom wiedzy fotograficznej nie ma znaczenia. Istotne natomiast są zaangażowanie, determinacja, entuzjazm oraz pasja.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 15 czerwca, następne po wakacjach we wrześniu, po czym nastąpi grudniowa, świąteczna przerwa i kolejne spotkania trwać będą od stycznia do maja 2025 roku. Ich dokładne terminy ustalamy na pierwszych zajęciach.

Koszt pojedynczego spotkania wynosi 1200 zł netto. Płatność dokonywana jest z góry za trzy spotkania. Po nich płatność za trzy kolejne spotkania i na końcu za kolejne trzy. Można dokonać wpłaty gotówką na miejscu, podczas spotkania. Możliwa jest oczywiście płatność kartą kredytową też na miejscu lub faktura. W obydwu ostatnich przypadkach doliczony jest należny 23% VAT.

Zgłoszenie do udziału w Akademii jest jednocześnie honorowym zobowiązaniem do zapłacenia za wszystkie spotkania, niezależnie od obecności. Jest to rzecz niezwykle ważna, gdyż w wypadku rezygnacji podczas trwającej Akademii nie mogę już przyjmować w zastępstwie innych osób. Proszę zatem o bardzo odpowiedzialną decyzję.

Zainteresowanych proszę o zgłoszenia mailowe na adres: tomaszewski@mac.com

W tej sprawie odbieram też telefon pod numerem: 510 235 305.

Zapraszam serdecznie do zapisania się na Prywatną Akademię Fotografii TT – 2024/2025, która reprezentuje najwyższy poziom edukacji jaki jestem w stanie zaoferować. Ilość miejsc jest ograniczona do dwunastu i w tej chwili zostało już tych miejsc niewiele.

Serdecznie,

Tomasz Tomaszewski