Spróbujcie posmakować tych warsztatów. Dlaczego warto?

Jak zareklamować własne warsztaty, aby napisany tekst był jednocześnie skromny, ale też przekonywujący, podkreślał wartość i oryginalność prowadzonych zajęć, ich szczególny, wyjątkowy charakter na tle innych dostępnych dzisiaj warsztatów fotograficznych?

Uznałem, że najlepszą formą będzie oryginalny głos udzielony tym, którzy odbyli już prowadzone przeze mnie zajęcia.

Oto kilka z wielu spontanicznie napisanych opinii, które prezentuję na początku strony omawiającej warsztaty, kursy, ekspedycje fotograficzne, wszelkie inne aktywności o charakterze edukacyjnym, którymi się zajmuję. Proszę łaskawie poświęcić im chwilę uwagi z nadzieją, że przekonają Państwa do zapisania się, na niektóre z planowanych tutaj zajęć.

Zapraszam serdecznie, Tomasz Tomaszewski

 

Adrianna Lipiec-Lenc

„Mam w zwyczaju nazywać Tomasza Tomaszewskiego swoim Mistrzem, ponieważ to dzięki niemu nieustannie się rozwijam i przekraczam swoje fotograficzne granice. Od pierwszego spotkania oczarowana jestem umiejętnością Tomasza wyczytywania z fotografii intencji oraz nastroju autora, a także jego talentem do przeprowadzania swego rodzaju fotograficznej psychoanalizy ucznia. Dzięki tej ostatniej dowiedziałam się w jakim kierunku rozwijać swoje umiejętności, dostałam wskazówki i pomoc w fotograficznym rozwoju. Z pewnością dzięki czasowi spędzonemu w towarzystwie Tomasza utwierdziłam się w przekonaniu, że najważniejszy jest człowiek, nie tylko w życiu ale też w fotografii. Niezwykle inteligenta i bezkompromisowa krytyka jaką obdarzane są prace uczestnika warsztatów niesamowicie motywuje do pracy i pozwala na bardzo szybki rozwój.

Sądząc po fotografiach moich kolegów, którzy razem ze mną mieli przyjemność być uczniami Tomasza Tomaszewskiego, bycie jego podopiecznym gwarantuje nowe, lepsze spojrzenie na świat.

Te spotkania to czas pełen niezapomnianych, skłaniających do przemyśleń rozmów oraz intensywnej pracy nad sobą i swoim spojrzeniem na świat. Język jest zbyt ubogim narzędziem aby oddać ile jest korzyści z takich spotkań. Z głębi serca polecam spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim każdemu.”

Anna Gondek-Grodkiewicz

„Warsztaty u Tomasza Tomaszewskiego przeniosły moją fotografię na zupełnie inny poziom. To człowiek, który wyciąga z ludzi to, co w nich najlepsze. Jest mentorem, przyjacielem i mentalnym „turbodopalaczem” prowadzącym w inny wymiar rozumienia fotografii – pod warunkiem, że w tej wspólnej pracy dasz z siebie wszystko. To doświadczenie bezcenne i esencjonalne. Najwyższy światowy poziom.”

Krzysztof Przybylski

„Fotografia jest ze mną „od zawsze”. Pamiętam jeszcze co to jest ciemnia, gradacja papieru, wywoływacz… Pierwszy raz wziąłem udział w Akademii Nikona w 2011 roku, prowadzącym był  Tomasz Tomaszewski. Wówczas wydawało mi się, że tylko najlepszy sprzęt umożliwia wykonywanie najlepszej fotografii. Idąc z Tomkiem ulicą mieliśmy obaj dokładnie te same aparaty, małe kompakty, nic wymyślnego. Z naprzeciwka szły trzy kobiety, barwnie ubrane, wesołe, zajęte sobą. Wokół wznosiły się szklane wieżowce. Tomasz rzucił w powietrze „to będzie dobry moment – zrób zdjęcie”. I chociaż biegałem wokół nich, zrobiłem chyba z dziesięć ujęć, żadne nie było specjalnie ciekawe. Tomek przyklęknął na chwilę, nacisnął spust migawki i pokazał mi klatkę, na której nie trzeba było robić nic. Żadnego kadrowania. Od tego czasu wiem, że jeżeli ma się fotografię, to nie jest ważne, czym się ją zrobiło. A jak się ma tylko zdjęcie, to najlepszy sprzęt fotografii z tego nie zrobi… Niby oczywiste, jednak potrzeba kogoś, kto to po prostu pokaże.

Od tego czasu brałem udział w różnych warsztatach, wyjazdach, workshopach. Jednak spotkania z Tomkiem zawsze były specjalne. Choćby Akademia – roczna szkoła fotografii, którą polecałbym wszystkim, którzy jeszcze tego nie doświadczyli. Wspaniały czas z wyjątkowymi ludźmi, spotykającymi się w dokładnie tej samej sprawie – w sprawie fotografii. A że Tomek to człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem, nie są to spotkania poświęcone tylko „klawiszologii”. Ani temu, który aparat ma matrycę bardziej, a który ma bardziej ISO. To tylko dodatki do filozofii, omawiania idei, anegdot, przykładów, informacji… Oraz analizy prac wszystkich uczestników. Jestem pewien, że wielu chętnie powtórzyłoby taką szkołę.

Z przyjemnością uczestniczyłem w wielu innych warsztatach, gdzie Tomasz był wykładowcą. Krótszych i dłuższych, w małych miasteczkach w Polsce i niezwykłych lokalizacjach w różnych zakątkach świata. To zawsze było wspaniałe doświadczenie. Na pewno wiele osób, które przy tej okazji poznałem myśli podobnie – jestem tego pewien, bo bardzo często spotykamy się w różnych miejscach – wraz z Tomkiem.  Dlatego ze spokojnym sumieniem mogę polecić właściwie każdą formę spotkań z Tomaszem – począwszy od krótkich wyjazdów w większej grupie, poprzez wyjazdy bardziej wymagające, dłuższe, aż po roczną Akademię. To zawsze wspaniale spędzony czas, poświęcony fotografii na najwyższym poziomie.”

Marcin Górzyński

„Żyjemy w czasach kiedy fotografią zajmują się setki milionów ludzi na całym świecie… Wszyscy są fotografami… Wszyscy robią foty.. focie… zdjątka… selfiki… Wydaje się, że sekret fotografii został odkryty!

Jeśli w to wierzysz i tak myślisz – nie trudź się zrozumieć dalszych kilku moich słów.

Lecz jeśli jednak pragniesz odkryć inne światy. Doświadczyć olśnienia i choć w małym stopniu zrozumieć czym jest Fotografia – ta prawdziwa przez duże „F” – to zapraszam do poznania Człowieka, któremu zawdzięczam swoje fotograficzne olśnienie – mojego Mistrza i Przyjaciela – Tomka Tomaszewskiego.”

Mikołaj Nowacki

„Warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim były przełomem w moim rozumieniu fotografii. Mimo, że od kilku już lat zawodowo pracowałem jako fotoreporter to dopiero po warsztatach Tomasza zacząłem fotografować świadomie. Nauczyłem się inteligentnego budowania kadru, edycji i opowiadania historii zdjęciami.

Tomasz jest wspaniałym nauczycielem i mentorem. Wracałem na jego warsztaty wielokrotnie i z przyjemnością, za każdym razem odkrywając dla siebie w fotografii coś nowego. Bez nauk Tomasza nie byłoby mojej kariery fotograficznej.

Oprócz olbrzymiego skoku jakiego dokonałem w swojej fotografii dzięki warsztatom Tomasza Tomaszewskiego nauczyłem się od niego jeszcze czegoś bezcennego- doceniania jazzu i smaku dobrej whisky.”

Małgorzata Hryniszyn

„Miałam zaszczyt uczestniczyć w kilku warsztatach zarówno stacjonarnych, jak i w warsztatach w Stanach Zjednoczonych. Tomasz Tomaszewski ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, ale też ciągły uśmiech na twarzy, entuzjazm i pozytywną energię, która udziela się wszystkim uczestnikom.

Wyjazd z Tomaszem to niesamowita przygoda, ciągła nauka, niekończące się rozmowy o fotografii, ale też o życiu. Szczególnie cenię sobie wspaniałą atmosferę, cenne wskazówki i uwagi oraz możliwość przebywania z tak magnetyczną osobowością.

Polecam warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim, jeśli pragniesz przeżyć przygodę życia, świetnie się bawić oraz mieć gwarancję nauki od mistrza i zdobycia bezcennej, niedostępnej gdzie indziej wiedzy, która wzniesie Cię na nowy poziom fotografowania.”

Piotr Kowalski

“Warsztaty Tomasza są wyjątkowym przeżyciem, ale niekoniecznie z oczywistych powodów. Atmosfera jest fantastyczna – Tomasz jest wspaniałym nauczycielem i przewodnikiem. O technikaliach można się nauczyć ile tylko się chce – Tomasz nie ma żadnych tajemnic i wyjaśnia wszystko do ostatniego szczegółu.

Ale tak naprawdę warsztaty te nie są o fotografii tylko o życiu, o Tobie i o tym jakim fotografem jesteś  i – co ważniejsze – jakim fotografem chciałbyś być. Jest to niesamowita podróż i przygoda. Ale uwaga – po takim warsztacie już nigdy nie spojrzysz na swoje portfolio w ten sam sposób.”